úvod

Vítejte na stránkách věnovaných psu jménem Loki od Červené skály.

 

Hledali jsme psa, který by byl naším kamarádem, zároveň dobře ohlídal náš dům a přesto byl přátelský k dětem a návštěvám. Podle popisu plemene jsme zvolili hovawarta, našli chovatelskou stanici Od Červené skály paní Hany Procházkové a v červenci 2012 jsme si přivezli krásného černoznakatého "medvídka".

 

Loki vyrostl v toho nejlepšího "hlídače dvora", jakého jsme si mohli přát. Návštěvy radostně vítá, narušitele vždy hlásí a umí i zastavit. Loki neštěká zbytečně, když se ozve, jdeme se vždy podívat, co se kolem děje. Není pro něj problém s námi jet na výlet, zajít do restaurace, pohybovat se v přítomnosti koní či jít s nimi jako doprovod na vyjížďku. Loki miluje míček, ochotně ho aportuje a umí ho velmi dobře najít/vystopovat, i když mu ho schováme, aniž by viděl kam. K dětem/lidem je velmi tolerantní a doslova se nechá tahat klidně za ocas.

 

Absolvováním svodu jsme splnili slib, který jsme dali paní chovatelce. A protože paní chovatelka nám říkala, že je Loki fešák, jestli bychom ho nechtěli zkusit uchovnit, rozhodli jsme se, že se do toho pustíme. Vyšetření kyčlí dopadlo výborně a tak jsme hledali, kam vyrazit na výstavu, abychom splnili další z podmínek uchovnění. Zvolili jsme klubovou výstavu v Praze Rychetách, která se konala 13.6.2015. Loki zvítězil nejen ve své třídě, ale i na celé výstavě a získal tak ocenění výborný 1, titul CAC a BOB. 24.10.2015 Loki úspěšně prošel bonitací.

Loki od Červené skály